Haber

Polonya Sağlık Bakanı istifa etti

Polonya Başbakanı Mateusz Morawiecki, amacı bir doktorun kendisine yönelik eleştirilerinin ardından bu kişinin bilgilerini sosyal medyada paylaşmak olan Sağlık Bakanı Adam Niedzielski’nin istifasını kabul ettiğini belirtti.

Morawiecki bugün düzenlediği basın toplantısında, iktidar partisinden bir doktor olan Katarzyna Sojka’nın yeni Sağlık Bakanı olarak atanacağını söyledi.

Niedzielski’nin istifasını kabul ettiğini belirten Morawiecki, seçim döneminde kullanılan her söz ve eyleme son derece dikkat edilmesi gerektiğini vurguladı.

Polonya’da özel yayın kuruluşu TVN, 2 Ağustos’ta yürürlüğe giren yeni reçete yönetmeliği nedeniyle Poznan’daki hastaların ağrı kesici kullanamadığını gösteren görüntüler yayınladı.

Konuyla ilgili açıklama yapan Doktor Piotr Pisula, söz konusu yönetmelik gereği hastalara gerekli ilaçları reçete edemediğini söyledi. Bakan Niedzielski daha sonra Pisula’nın kişisel bilgilerini sosyal medya hesabında yayınladı.

Doktor Pisula, 7 Ağustos’ta yasal bir bildiri yayınlayarak kendisinden özür dilemesini ve Bakan Niedzielski’nin Poznan’daki bir huzurevine 100.000 zloti (22.580 avro) bağışta bulunmasını talep etti.

haber-seferihisar.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu