Haber

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, Kumlu’da vatandaşların talep ve önerilerini dinledi.

Kumlu ilçesinde vatandaşların talep ve önerilerini dinleyen Hatay Büyükşehir Belediye (HBB) Başkanı Lütfü Savaş, “Hatay’ımızı ayağa kaldırma çalışmalarında tek tek tüm mahallelerimizi ziyaret ediyor, dinliyoruz. vatandaşlarımıza sesleniyor ve tüm çalışmalarımızı bu toplantılar ışığında yapıyoruz.”

Başkan Savaş, kent genelinde incelemelerini ve mahalle ziyaretlerini sürdürüyor. Savaş, depremlerin ardından kentte yaşayan vatandaşların ihtiyaçlarını yerinde tespit etmek ve çalışmaları incelemek amacıyla ilçeleri ziyaret ediyor.

Bu kapsamda Kumlu’ya yaptığı ziyarette deprem sonrası Hatay genelinde yürütülen çalışmalar hakkında bilgi veren Savaş; Vatandaşlardan gelen talep ve teklifleri dinledi. Gelen talepler üzerine çalışmaların ivedilikle yapılması talimatını veren Lider Savaş, Akkerpiç Mahallesi’ndeki çocuk parkı taleplerine en kısa sürede park inşaatına başlanacağının sözünü verdi.

“ERZURUM MİLLİYESİNDE MİLLETİMİZE YAPILAN SALDIRILARI ŞİDDETLE KINIYORUM”

Mahalle ziyaretlerinde seçim sürecinde provokasyonlara dikkat edilmesi gerektiğinin altını çizen Başkan Savaş, “İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımız yardımcısı adayımız Sayın Ekrem İmamoğlu’na ve milletimize yönelik saldırıları kınıyorum. Erzurum mitinginde… 15 Mayıs sabahı iddaamızı koruyarak yepyeni bir dönemi seviyoruz. Merhaba diyeceğiz” dedi.

Keli Mahallesi’ndeki su sıkıntısını giderecek projelerinin hazır olduğunu, Tahtakale Barajı’ndan 2 ayrı boru ile su getireceklerini; Birinin içme, diğerinin ise sulama amaçlı kullanılacağını anlatan Başkan Savaş, bu projenin tamamlanabilmesi için deprem sonrası vergiden pay alamayan ve gelir elde edemeyen Hatay’ın gelirlerinin giderildiğini söyledi. su faturasından, deprem öncesi seviyeye ulaşmalı; Kemal Kılıçdaroğlu’nun 14 Mayıs seçimlerini kazanmasının ardından bu durumun Hataylıların lehine döneceğini söyledi.

Kaynak: ANKA / Güncel

sariyahsi-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu